رئیس «کمیته روابط خارجی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی» مجلس ج ا ایران با اشاره به اتهامات اخیر وزارت کشور تاجیکستان به ایران گفت: این اتهامات به هیچ وجه مورد تایید نبوده و درست نیست.

مرتضی صفاری‌نطنزی نماینده مردم نطنز در گفت‌و‌گو با خبرگزاری میزان، با اشاره به اتهامات اخیر وزارت کشور تاجیکستان به ایران مبنی بر حمایت‌های مالی از قتل‌های سیاستمداران و دانشمندان تاجیکی در طی سال‌های ۹۰، گفت: این اتهامات به هیچ وجه مورد تایید نبوده و درست نیست.

رئیس «کمیته روابط خارجی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی» مجلس ج ا ایران افزود: این تنها یک اتهام است و به دلیل توجیه رفتار اخیر مقامات تاجیکستان در ارتباط با ایران مطرح می‌شود.

این نماینده مجلس ایران تصریح کرد: در حال حاضر مقامات تاجیکی زیر سوال هستند که چرا روابط ایران و تاجیکستان بدین شکل شده است لذا ایران همیشه نسبت به توسعه روابط با تاجیکستان تمایل داشته و کشوری که همواره مانع این روابط بوده، تاجیکستان است.

وی با بیان اینکه مقامات ایران همواره گفته‌اند که مقامات تاجیکی نسبت به روابط فیمابین مانع تراشی می‌کنند، بیان داشت: ایران در بخش‌هایی، چون انرژی، راه‌سازی و برق به تاجیکی‌ها کمک‌هایی داشته است بنابراین تاجیکی‌ها برای اینکه به نحوی از زیر سوالات مردم خود نسبت به قطع روابط با ایران فرار کنند دست به این قبیل اتهامات به ایران می‌زنند که این امر به نوعی توجیه امور است.
Advertisements